Татова донька

Татова донька

Жан-Поль Бельмондо, звертаючись до чоловіків, одного разу сказав:

Якщо ви хочете, щоб жіноче кохання зігрівало вас аж до останнього дня на землі, народіть доньку!

У суспільстві популярна думка, що донька ближче до мами, а син до тата. Можливо, у цьому є частина правди, до того ж, психологами доведено, що дівчатка вже в ранньому дитинстві починають ототожнювати себе з мамою. Все дитинство вони неусвідомлено рівняються на маму, наслідують її, копіюють її поведінку, жести, міміку. Донька та мама – це єдиний організм, і саме з цієї причини тато – це вже інша людина, і тому така хороша, чудова, краща.

Тато теж дуже цікавить доньку, але зовсім інакше, ніж мама. В іграх із татом дівчинка отримує досвід спілкування з людьми чоловічої статі, в цей період у її свідомості формується та закріплюється уявлення про різницю між чоловіком та жінкою.

Як побудувати хороші відносини із донькою?

Запорука добрих стосунків між татом і донькою – це правильна поведінка матері. Якщо дівчинка зростає в атмосфері любові та взаємної довіри між батьками, в неї складається позитивне ставлення до батька. Якщо вдома панує диктатура матері, а ініціативам тата не дають розвитку, у дитини не складається розуміння того, що її мама – насамперед, жінка, і, насамперед, вона має любити батька своїх дітей.

Коли дівчинка бачить, що мама любить тата, але це кохання інше, не таке, як любов мами до доньки, можливо, в серці дівчинки народжуються ревнощі, але і цей досвід необхідний, щоб вирости справжньою жінкою. А буває й так, що у стосунках мами та доньки немає місця для батька, тоді в голові дівчинки закріпиться образ знедоленого чоловіка, і на нього спиратиметься свідомість дівчини, яка в юності та зрілості будуватиме вже свої власні сімейні стосунки. Якщо мама – мудра жінка, вона спокійно довіряє чоловікові частину батьківських турбот, не боючись. А якщо мама навіть радіє тому, що тато спілкується з дитиною по-іншому, то донька засвоює, що в різниці між татом і мамою немає нічого поганого. Ви різні, бо тато – чоловік, а мати – жінка! Якщо ви покажете дитині, що ви різні, але рівні, це найкраще, що ви зможете їй подарувати!

Як татові бути присутнім у житті дівчинки?

На думку психологів, бізнес леді, які зробили кар’єру, у дитинстві були у довірчих відносинах з батьком. Саме тому вони успадкували чоловічий тип мислення, саме тата навчили дочок спілкуватися з чоловіками їхньою мовою і конкурувати з ними.

Не заперечуватимемо, що татові легше ототожнювати себе з маленьким хлопчиком, ніж дівчинкою, і грати в крамницю чи перукарню татові важче, ніж ганяти у футбол. Але засмучуватися не варто! Ви почніть грати, і вам це сподобається, а потім, можливо, і дочка із задоволенням поганяє м’яча, чи навіть поїде з вами на риболовлю!

Татусі, ви повинні подарувати досвід спілкування з чоловіком, з чоловіком добрим, уважним, тим, хто любить, розуміє.

Коли мама вчить доньку цінувати у татові ті якості, які роблять його справжнім чоловіком, вона готує її до виходу у дорослий світ, що наполовину складається з чоловіків. А тип стосунків, які дівчина будуватиме у своїй родині, і тип чоловіка, якого вона покохає, визначаються її стосунками з татом у дитинстві.

Дівчинка дорослішає, і змінюється стиль її стосунків із татом. Все, що раніше було цілком природним (наприклад, бажання дочки, щоб її купав і одягав тато), стає зовсім неприйнятним. Батько повинен не проґавити ці зміни, він повинен бути чуйним до змін у дитині та з повагою ставитися до меж, які встановлює дочка. Якщо ви не будете зважати на бажання і нові потреби дочки, то втратите все те, чого досягли, і потім не зможете повернути порозуміння.

Ви не повинні ставати мамою, у вас власна місія, вона не гірша і не краща, вона інша – власна! І це чудово!