5-7 років: передшкільна пора

Актуальні завдання цього віку — це вже майже повний робочий день, плюс до цього: активний розвиток мови.

На що потрібно звернути увагу

Мова — хліб майбутнього першокласника. Зараз чимало дітей приходять до школи з несформованою мовою, і це стає серйозною перешкодою для освоєння читання та письма, а також для спілкування з однолітками.

Якщо є проблеми з вимовою, фонематичним слухом, якщо дитина плутає або переставляє склади у слові, зверніться до логопеда.

Поради для батьків

  • Якомога більше спілкуйтеся з дитиною на будь-які цікаві їй теми, ініціюйте повноцінні діалоги (тобто ви ділитеся думками, кожен ставить запитання, кожен висловлюється, надаються аргументи, виникають суперечки тощо).
  • Більше читайте дитині вголос: це справжнє живе джерело для її власної мови.
  • Більше акценту на дрібну моторику.

Тут саме час зайнятися графічними рухами. Це рухи ручкою на площині листа: водити пальцем по планшету або дрібному асфальту теж важливо, але це інший тип руху. Продовжуйте грати з намистинами, гудзиками, шнурівками, гайками та гвинтиками, дрібними машинками, лічильними паличками та будь-якими іншими доступними дрібними предметами.

Особистий розвиток

Крім активного розвитку мислення, пам’яті, уваги, про які так багато і справедливо говорять сучасні педагоги, у дитини виникає найскладніше актуальне завдання: зрозуміти та пізнати себе. Що мені подобається і що – ні? Чим я можу здивувати інших? Що є в мені такого, чого немає в Маші чи Сергія? Чому зі мною може бути цікаво грати, а чому не дуже? Що я люблю? З чого я складаюсь: з яких емоцій, слів, спогадів, захоплень? Це дуже тонка внутрішня робота, яка починається зараз і триватиме довгі роки.

Соціалізація

Перші суперечки, перші конфліктні ситуації, перші непорозуміння та, можливо, розчарування у процесі спілкування з однолітками. Дитина поступово освоює навичку грати за наданими правилами, слухати інструкцію вихователя чи педагога — й діяти за інструкцією. Бути частиною групи, залишаючись собою.

До речі дитячі клуби позитивно впливають на покращення соціальних навичок дитини:

LEGO
Малювання